TADEF ve Azerbaycan Diasporuna Destek Vakfı , Kahramanmaraş’taki depremzedelere yardım elini uzattı!

Kahramanmaraş’da meydana gelen deprem sonrası mağdur olan depremzedelere, Ramazan Bayramında yardım eli TADEF ve Diaspora’ya Destek Vakfı tarafından uzatıldı. Her iki kuruluş, depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla 2 tır dolusu erzak kolisini bölgeye gönderdi.

Ramazan Bayramı dolayısıyla TADEF ve Diaspora, depremzedelerin zorlu süreçlerinde yanlarında olabilmek için hızlı bir şekilde harekete geçti. 2 tır dolusu erzak kolisi, depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere özenle hazırlanmıştı.Kente tırlarla getirilen 2 bin 600 gıda kolisi, çadır kentlerdeki ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı.

Azerbaycan Diaspora Bakan Yardımcısı Valeh Hacıyev, gazetecilere, her zaman Türkiye’nin yanında olduklarını söyledi.

Depremin ilk gününden beri Azerbaycan halkının seferber olduğunu anlatan Hacıyev, “Herkesin yüreği Türkiye ile çırpındı. Herkes yardım için buraya geldi. Yardımlar, o günden bugüne kadar hiç kesilmeden devam ediyor. Türkiye’nin acısı bizim acımız, sevinci bizim sevincimizdir.” dedi.

Hacıyev, Türkiye ile Azerbaycan’ın iki kardeş devlet olduğunun altını çizerek, “İki devlet arasındaki kardeşlik münasebetleri, tarihin hiçbir döneminde kesilmedi. İki devlet arasındaki kardeşlik münasebetlerinin bu kadar içten ve güçlü olmasının mimarları var. Bu, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan sayesindedir. Bu ilişkiler bu yüzden güçlü ve dünyaya örnek olacak ilişkilerdir.” diye konuştu.

TADEF ve Diaspora, depremzedelerin acil ihtiyaçlarını karşılamaya devam edecek. Yardım faaliyetleri, depremin etkilerini en aza indirmek ve ihtiyaç sahiplerine destek olmak amacıyla sürecek.

Programa Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Azerbaycan Diasporaya Destek Vakfı Başkanı Akram Abdullayev, Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonu Başkan Vekili Parviz Mammadzada, Azerbaycanlı iş insanı Hidayet Gulam, Kahramanmaraş Azerbaycan Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Tural Şahbazlı da katıldı.

Günün sonunda Kahramanmaraş’taki Hocalı Parkı ziyaret edildi.

1024 683 TADEF