Ankara caddelerinden birine “Karabağ Şehitleri Bulvarı” ismi verildi

Başkent Ankara’nın caddelerinden birine “Karabağ Şehitleri Bulvarı” adı verildi.

Türkiye-Azerbaycan Dernekleri Federasyonu, bu adımın Azerbaycan’ın Zafer Bayramı’nın üçüncü yıldönümü arifesinde atıldığını söyledi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Teknik İşler Dairesi (İdari İşler Dairesi) Başkanı Aziz Murat Seyrek adına Dış İlişkiler Dairesi Başkanı’na gönderilen 24 Ekim 2023 tarihli yazıda, belediyenin Bu konuyla ilgili Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonu’ndan resmi talep geldi. 44 gün süren Kurtuluş Savaşı şehitlerinin aziz anısını yaşatmak amacıyla Ankara’nın bir caddesine “Karabağ Şehitleri” adının verilmesi teklif edildi.

Büyükşehir Belediye Meclisi kararı ve Ankara Valiliği’nin onayıyla Etimesgut ilçesi Şeker Mahallesi ile Şahid Osman Avcı Mahallesi sınırlarında yer alan “1419. Cadde”nin adı “Karabağ Şehitler Bulvarı” olarak değiştirildi.

Türkiye Azerbaycan Dernekler Federasyonu’nun Ekim ayında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile yaptığı toplantıda, başkentin merkezi cadde veya parklarından birine “Karabağ Şehitleri” adının verilmesi önerisinin gündeme geldiği belirtilmelidir. Belediye başkanı bu konunun ilk meclis toplantısında görüşüleceğine söz verdi.

2048 2048 TADEF