Anasayfa Kurumsal Federasyon Azerbaycan Komisyonlar Galeri Derneklerimiz Linkler İletişim
Eskişehir Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı derneğimizi ziyaret etti.
Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı ve Odunpazarı Gençlik Meclisi üyeleri 14 Mart Perşembe günü Eskişehir Derneğimizi ziyaret etti.

 Eskişehirin Odunpazarı İlçesinin Belediye Başkanı Burhan Sakallı Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonumuza bağlı Eskişehir Azerbaycanlılar Derneğini ziyaret etti. 

Başkan Sakallı dernek üyeleri ile tanıştıkdan sonra Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği Başkanı Cavid Aydına Odunpazarı Evlerini anlatan bir hediye sundu. 

Dernek Başkanımız Cavit Aydın Belediye Başkanı Burhan Sakallının ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği Rozeti ve başkent Bakü ile ilgili bir hediye sundu.

Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı Dernek Başkanımız Cavid Aydın ve yönetim kurulu üyeleri tarafından büyük bir ilgi ile karşılanmasından dolayı teşekkür etti ve Başkan Sakallı, samimi bir ortamda geçen ziyarette dernek üyelerinin istek ve beklentilerini dinledi. 

Dernek çalışmaları hakkında bilgi alan Başkan Sakallı, Eskişehir Türk Dünyası Kültür Başkenti 2013 ile ilgili olarak daha önce derneğin dile getirdiği ve konuyla ilgili görüşüldüğü tarihi Odunpazarı Evleri bölgesinde Azerbaycan Kültür Evi yapmayı planladıklarını belirtti.

Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı konuşmasında tüm dünya’da büyük bir nefretle kınanan Hocalı Soykırımını anlatan bir parkı da yapmayı planladıklarını, daha önce gündeme gelen Hocalı Soykırımı Anıtının istenmesi halinde o parka konabileceğini ve Azerbaycanlılar Derneği ile 2013 yılı içerisinde birçok ortak projede birlikte yer alacaklarını ifade etti.

Gençlerle karşılıklı konuşma ortamında geçen ziyarette Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallıya Azerbaycan çayı, Azerbaycan tatlısı olan Şekerbura ve Şor goğal ikram edildi. 
Düzenlenen ziyaretle ilgili olarak yaptığı açıklamada Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı’ya teşekkür eden Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği Başkanı Cavid Aydın, Odunpazarı Belediyesinin her zaman kendilerine büyük destek sağladığını ve bundan sonra yapılacak ortak projelerden memnun olunacağını vurguladı.

 
Eklenme Tarihi : 16.03.2013
Okunma Sayısı: 1531


Diğer Haberler
-geçmiş olsun
-DUYURU
-AK Parti İlçe Başkanının ziyareti
-DAVET
- AZERBAYCAN’IN BAYRAK GÜNÜ KUTLU OLSUN
-20 Yanvar
-DUYURU
-DİASPORADAN SORUMLU DEVLET BAKANLIĞINA
-dünya barış günü
-26 Şubat Gündemi
-açılış
-TBMM Ziyareti
-Bayramınız Kutlu Olsun
- Valeh Hacıyev ile röpörtaj
-Sakarya Üniversitesi’nde Ermeni Sorunu tartışıldı
-Tüm Haberler>>
Bağlı Derneklerimiz
KÖRFEZ AZERBAYCAN KÜLTÜR SPOR KLÜBÜ DERNEĞİ
ADANA AZERBAYCAN İŞ VE MESLEK SAHİBİ KADINLAR DERNEĞİ
ANTALYA AZERBAYCAN KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ
İstanbul-Türkiye Azerbaycan Dayanışma ve Kültür Derneği
Kars Azerbaycan Evi Derneği
Adana Azerbaycan Kültür ve Dayanışma Derneği
Edirne Azerbaycan Evi Derneği
Çanakkale Azerbaycan Evi Derneği
Balıkesir Azerbaycan Kültür ve Dayanışma Derneği
Derince Azerbaycan Evi Derneği
İzmir Azerbaycan Kültür Evi ve Dayanışma Derneği
Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği
Anasayfaİletişim Site Haritası Atak Mail