Anasayfa Kurumsal Federasyon Azerbaycan Komisyonlar Galeri Derneklerimiz Linkler İletişim
“Kardeş Saati” ekibinin Azerbaycan izlenimleri
Kocaeli TV ve VisionTV-nin protokol çerçevesinde ortaklaşa hazırlayıp yayınladıkları “Kardeş Saati” programının Azerbaycan çekimleri kapsamında Kocaeli TV Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Tüysüz, Karabağ Azatlık Teşkilatı (KAT)-Vision TV Türkiye Temsilcisi Cafer Dal, Türkiye-Azerbaycan Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Bilal Dündar ve işadamı Alptekin Mansuroğlu`ndan oluşan heyet Vision TV Yönetim Kurulu Başkanı Elvin Abbasov`un ev sahipliğinde çekimlerini tamamladı.

 Kocaeli TV ve VisionTV-nin protokol çerçevesinde ortaklaşa hazırlayıp yayınladıkları “Kardeş Saati” programının Azerbaycan çekimleri kapsamında Kocaeli TV Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Tüysüz, Karabağ Azatlık Teşkilatı (KAT)-Vision TV Türkiye Temsilcisi Cafer Dal, Türkiye-Azerbaycan Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Bilal Dündar ve işadamı Alptekin Mansuroğlu`ndan oluşan heyet Vision TV Yönetim Kurulu Başkanı Elvin Abbasov`un ev sahipliğinde çekimlerini tamamladı.

 

Azerbaycan ziyareti çerçevesinde VisionTV`yi de ziyaret eden konuklar, ziyaretle ilgili izlenimlerini paylaşarak, gösterdiği ilgi ve misafirperverlikten dolayı Abbasov`a teşekkür etti.   

Visiontv.az`a açıklama yapan konuklar izlenimlerini şöyle dile getirdi:

Kocaeli TV Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Tüysüz:

“Öncelikle Azerbaycan ziyaretim boyunca bizleri dostça karşılayan ve her türlü imkanı bize sunan Vision TV Yönetim Kurulu Başkanı Elvin Abbasov`a teşekkür etmek istiyorum. Kocaeli Tv olarak bizler Türkiye-Azerbaycan kardeşliğinin pekişmesi ve gelecekte Türk birliğinin sancağını en yukarılara taşıması için elimizden gelen tüm gayreti göstermekte olduğumuzu belirtmek isterim. Bu yönde “Kardeş Saati”  programı ile Türkiye-Azerbaycan kardeşliğini gündemde tutmak, ''iki devlet bir millet'' sloganının altını doldurarak diri tutmak için çaba sarf etmekteyiz.

Yaklaşık yedi sene önce ziyaret ettiğim Azerbaycan'da, bugün gördüm ki çok yol kat edilmiş. Yedi sene öncesinin Azerbaycan'ına göre oldukça gelişmiş ve daha da güzel bir çehreye kavuşmuş bir Azerbaycan gördüm. Azerbaycan'ın güçlü ve dinamik olması her zaman için Türkiye'nin istediği ve desteklediği bir durumdur.

Türkiye günbegün güçlenmekte, ekonomisi gelişmekte ve hedeflenen muasır medeniyetler seviyesine ulaşmaktadır.

Güçlenen Türkiye elbette ki kardeş ülke Azerbaycan'la birlikte tüm Dünya Türklerinin umudu ve geleceği olacak. Dünya'da var olan tüm Türklerin sıkıntılarına, dertlerine derman olacaktır.

Bu uğurda bizler de üzerimize düşen tarihi sorumlulukları yerine getirmek zorundayız. Bu nedenle Kocaeli TV ve Vision TV olarak, iki ülkenin ortak çıkar ve hedefleri doğrultusunda yayınlarımızı sürdürmekte ve “İKİ KANAL BİR YÜREK” olarak hareket etmekteyiz.

Son olarak Vision TV Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Elvin Abbasov Beyefendiye bu uğurda gösterdiği çabalar ve kıymetli dostluğundan ötürü teşekkür ediyor, tüm Azerbaycanlı kardeşlerimize selamlarımı sunuyorum.”

Türkiye-Azerbaycan Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Bilal Dündar:

“Değerli kardeşim Elvin Abbasov`la Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonu ve Haydar Aliyev Kültür Evi olarak hem Kocaeli TV, hem de Vizyon TV ile imzaladığımız Protokol hükümlerine göre,  6 aydır “Kardeş Saati” programımızı canlı olarak yayınlamaktayız. Bu yayınımızı televizyon alanında deneyim sahibi olan Karabağ Azatlık Teşkilatı Türkiye Temsilcisi kardeşim Cafer Dal ile beraber gerçekleştirmekteyiz.

Bu samimi ve başarılı çalışmalarımızı ben değil, biz diyerek hayata geçiriyoruz.

Azerbaycan`da Gence, Göyçay,  Şamahı, Nesimi Belediyesi gibi birçok yerlerde konferanslar da duygu, düşüncelerimizi belirterek çalışmalarımızı anlatma ve televizyonlarda yayınlanmak sureti ile bir dizi çekimler yaptık.

Uzun süredir Elvin Beyi yakinen tanımaktayım. İş hayatında başarılı bir şekilde yükseliş içerisinde. Tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum.

Değerli Visiontv.az ekibi; Dünyada bir tek Azerbaycan ve bir tek Türkiye vardır.

Bu kardeş ve dost iki devlete benzer bir örnek daha yoktur.

Her şeyden değerli ve önemli Devletimize her birimizin bütün gücü ve samimiyeti ile hizmet etmesi tarihi sorumluluktur.

Özetle Visiontv.az olarak bu sorumluluğun bilincinde bir anlayışla ekibimizi karşılamanız ve ilgi alakanız nedeni ile teşekkür ediyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum.”

Karabağ Azatlık Teşkilatı (KAT)-Vision TV Türkiye Temsilcisi Cafer Dal:

“Biz “Bir Millet İki Devlet” dedik, yıllar önce Vision TV nin temellerini atarken. Vision TV bu yolda daima en samimi, en sadık ve en vatanperver insanları barındırdı dairesinde. Sadece öz çerçevesinde değil, etrafında da aynı değer yargılarıyla hareket eden insanlarla ilişkilendirdi yayın akışını.

Hayat felsefesinin omuriliğini oluşturan bu fikirle hareket noktasında, yaptığı haberler, yayınladığı programlarla millete ışık saçarken, muasır medeniyetler seviyesinde ilerleyen, gelişen Azerbaycan’ın daha ileri gidebilmesi adına, çağın olmazsa olmazı, İT sahasında da aziz kardeşim Elvin Abbasov’un ihtisası üzerine çağa uygun bilgi ve birikimlerini, Vision TV nin etrafında cemleştirdiği, yeni şirketler aracılığıyla katkı sağlamaktadır.

Bu bağlamda Kocaeli TV ile yapılan protokol çerçevesinde, Vision TV nin Genel Yayın Yönetmeni ve Türkiye Temsilcisi sıfatıyla, Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Bilal Dündar ile birlikte hazırlayıp sunduğumuz “Kardeş Saati” programına, Kocaeli TV ve Vision TV ekranlarından haftanın iki günü ortaklaşa yayınlanarak, Türkiye - Azerbaycan ilişkilerinin en üst noktaya taşınması adına var gücüyle çalışmaktadır.

Sonuç itibariyle bahse konu protokol çerçevesinde "Kardeş Saati"nin Azerbaycan çekimleri sırasında Vision TV adına, benimle birlikte gelen çekim ekibine gösterdiği misafirperverlik ve yakın ilgiden dolayı aziz kardeşim Elvin Abbasov’a minnet duyguları içerisinde teşekkürlerimi bildiriyorum.”

 
Eklenme Tarihi : 23.12.2019
Okunma Sayısı: 593


Diğer Haberler
-Azerbaycan'ın Sesi Dergisi
-KANDAN, KİNDEN,NEFRETTEN.YALANDAN BESLENEN ERMENİLER
-geçmiş olsun
-DUYURU
-AK Parti İlçe Başkanının ziyareti
-DAVET
- AZERBAYCAN’IN BAYRAK GÜNÜ KUTLU OLSUN
-20 Yanvar
-DUYURU
-DİASPORADAN SORUMLU DEVLET BAKANLIĞINA
-dünya barış günü
-26 Şubat Gündemi
-açılış
-TBMM Ziyareti
-Bayramınız Kutlu Olsun
-Tüm Haberler>>
Bağlı Derneklerimiz
KÖRFEZ AZERBAYCAN KÜLTÜR SPOR KLÜBÜ DERNEĞİ
ADANA AZERBAYCAN İŞ VE MESLEK SAHİBİ KADINLAR DERNEĞİ
ANTALYA AZERBAYCAN KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ
İstanbul-Türkiye Azerbaycan Dayanışma ve Kültür Derneği
Kars Azerbaycan Evi Derneği
Adana Azerbaycan Kültür ve Dayanışma Derneği
Edirne Azerbaycan Evi Derneği
Çanakkale Azerbaycan Evi Derneği
Balıkesir Azerbaycan Kültür ve Dayanışma Derneği
Derince Azerbaycan Evi Derneği
İzmir Azerbaycan Kültür Evi ve Dayanışma Derneği
Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği
Anasayfaİletişim Site Haritası Atak Mail