Anasayfa Kurumsal Federasyon Azerbaycan Komisyonlar Galeri Derneklerimiz Linkler İletişim
Azerbaycan Derneği'nden Starbucks'a sert tepki
Dünyaca ünlü Starbucks cafeler zinciri Türkiye Bayrağına saygısızlık yaptığı gerekçesiyle Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonu (TADEF) üyesi Eskişehir Azerbaycanlılar tarafından protesto edildi.
Dünyaca ünlü Starbucks cafeler zinciri Türkiye Bayrağına saygısızlık yaptığı gerekçesiyle Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonu (TADEF) üyesi Eskişehir Azerbaycanlılar tarafından protesto edildi. 
 
Starbucks Coffee Los Angeles'taki şubesinin Türkiye Bayrağına karşı yapmış olduğu saygısızlığa Eskişehir Azerbaycanlılar Derneğinden sert tepki geldi.
 
Eskişehirde faaliyet gösteren bir alışveriş merkezinin önünde toplanan dernek üyeleri  tarafından Türkiye ve Azerbaycan bayrakları ile protesto edldi. "Bayrağına Sahip Çık" sloganlarıyla protesto edilen Starbucks Coffee'nin karşısında dernek üyeleri vatandaşlara bildiri dağıtarak, Ermeni diasporası ve Amerika Birleşik Devletlerini kınadı. 
Dağıtılan bildiride, Starbucks ermeni diasporası ve ABD Ulusal ermeni komitesi'nin baskıları nedeniyle Los Angeles'taki şubelerinde kullanılan Türkiye bayraklı ve Anadolu motiflerini barındıran broşürleri kaldırmış, üstelik bayrağımızın broşürlerinde bulunmasının Ermenilere verdiği rahatsızlıktan dolayı da Starbucks yetkilileri: "ermeni müşterilerimizden özür dileriz." ifadesini kullanmışlardır. Bu nedenle, biz de Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği (ESAZDER) olarak, milli değerimiz ve gururumuz olan bayrağımıza sahip çıkıyor, bayrağımızın başkalarına vereceği rahatsızlık nedeniyle de kimseden ÖZÜR DİLEMİYORUZ, şeklinde sözlerine yer verdi.
 
Bildiride ayrıca, ülkemizde pek çok şubesi bulunan, sermayesinin büyük bir bölümünü milletimiz aracılığıyla sağlayan ticari bir kuruluşun siyasi anlamlar ihtiva edecek şekilde davranmasını ve milletimizin değerlerini hiçe sayarak duruş sergilemesini ise KINIYORUZ, diyerek Türk milleti adına Starbucks yetkililerinden asıl biz ÖZÜR BEKLİYORUZ." denildi.
 
 
 
Eklenme Tarihi : 06.03.2015
Okunma Sayısı: 1905


Diğer Haberler
-geçmiş olsun
-DUYURU
-AK Parti İlçe Başkanının ziyareti
-DAVET
- AZERBAYCAN’IN BAYRAK GÜNÜ KUTLU OLSUN
-20 Yanvar
-DUYURU
-DİASPORADAN SORUMLU DEVLET BAKANLIĞINA
-dünya barış günü
-26 Şubat Gündemi
-açılış
-TBMM Ziyareti
-Bayramınız Kutlu Olsun
- Valeh Hacıyev ile röpörtaj
-Sakarya Üniversitesi’nde Ermeni Sorunu tartışıldı
-Tüm Haberler>>
Bağlı Derneklerimiz
KÖRFEZ AZERBAYCAN KÜLTÜR SPOR KLÜBÜ DERNEĞİ
ADANA AZERBAYCAN İŞ VE MESLEK SAHİBİ KADINLAR DERNEĞİ
ANTALYA AZERBAYCAN KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ
İstanbul-Türkiye Azerbaycan Dayanışma ve Kültür Derneği
Kars Azerbaycan Evi Derneği
Adana Azerbaycan Kültür ve Dayanışma Derneği
Edirne Azerbaycan Evi Derneği
Çanakkale Azerbaycan Evi Derneği
Balıkesir Azerbaycan Kültür ve Dayanışma Derneği
Derince Azerbaycan Evi Derneği
İzmir Azerbaycan Kültür Evi ve Dayanışma Derneği
Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği
Anasayfaİletişim Site Haritası Atak Mail