Anasayfa Kurumsal Federasyon Azerbaycan Komisyonlar Galeri Derneklerimiz Linkler İletişim
TADEF İzmit Belediye Başkanını makamında ziyaret etti.
Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu üyeleri ve Kocaeli Azerbaycan Kültür Evi 30 Mart Yerel seçimlerinde tekrar İzmit Belediyesi Başkanı seçilen Dr. Nevzat Doğan’ı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Bilal Dündar katılımcıları tanıtarak, Azerbaycan Cumhuriyeti Diasporadan Sorumlu Devlet Bakanı Nazim İbrahimov’un selamlarını da ileterek yeniden İzmit Belediyesi Başkanı seçilen Nevzat Doğan’ı tebrik etti.

Federasyon Başkanı Bilal Dündar, Azerbaycandan gelen Karabağ halısını ve kendi yazmış olduğu “Bir Millet, İki Devlet” adlı kitabını hediye takdim ederek, Azerbaycan ile Türkiye bir millet, iki devlet olmanın gücü ile her kademede, alanda işbirliğinin güçlendirilmesi gerekiyor, dedi.

Daha sonra Dündar, İzmit Belediyesinin gerek Federasyonumuza, gerekse de iki kardeş ülke arasındaki ilişkilerinin üst seviyeye çıkmasında yaptığı katkıları takdire şayandır, şeklinde konuştu.

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan ise yaptığı konuşmasında, Türkiye ile Azerbaycan arasındaki mevcut kardeşlik ilişkilerimizin daha da üst seviyeye ulaşmasında Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonunun çalışmalarını takdir ediyoruz. Federasyonun başarılı çalışmalarını projelendiren ve büyük emek sarf eden duayen durumunda olan değerli Bilal Abimize bundan sonraki çalışmalarında da her zaman destek olacağız, şeklinde konuştu.

Başkan Doğan, iki ülke arasındaki sağlık turizmine de değinerek, İzmit Belediyesi olarak Federasyonla ortak projelerin yapılmasını ve bu alanda da ne yapılması gerekiyorsa yine destek olacaklarını belirtti.

Doğan, daha önce tarihi bir binanın Federasyonumuza tahsis edilmesi hususunda mutabakat protokolü imzalamıştık. Bu yerin de son aşamasına gelmiş durumdayız ve yakın zamanda sizlerin kullanımına tahsis edeceğiz, dedi.

Karşılıklı fikir alışverişinde bulunan Doğan, ziyaretten dolayı oldukça memnun kaldığını söyledi.

Federasyon Başkanı Bilal Dündar’ın Kocaeli Üniversitesinde eğitim alan Azerbaycanlı öğrencilere bisiklet verilmesi talebi üzerine Seka Park Kocaeli Azerbaycan Kültür Evinde bisiklet parkının yapılması kararı alınarak yakın zamanda öğrencilerin bisikletleri törenle takdim edilecektir. 

 
Eklenme Tarihi : 17.04.2014
Okunma Sayısı: 2419


Diğer Haberler
-geçmiş olsun
-DUYURU
-AK Parti İlçe Başkanının ziyareti
-DAVET
- AZERBAYCAN’IN BAYRAK GÜNÜ KUTLU OLSUN
-20 Yanvar
-DUYURU
-DİASPORADAN SORUMLU DEVLET BAKANLIĞINA
-dünya barış günü
-26 Şubat Gündemi
-açılış
-TBMM Ziyareti
-Bayramınız Kutlu Olsun
- Valeh Hacıyev ile röpörtaj
-Sakarya Üniversitesi’nde Ermeni Sorunu tartışıldı
-Tüm Haberler>>
Bağlı Derneklerimiz
KÖRFEZ AZERBAYCAN KÜLTÜR SPOR KLÜBÜ DERNEĞİ
ADANA AZERBAYCAN İŞ VE MESLEK SAHİBİ KADINLAR DERNEĞİ
ANTALYA AZERBAYCAN KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ
İstanbul-Türkiye Azerbaycan Dayanışma ve Kültür Derneği
Kars Azerbaycan Evi Derneği
Adana Azerbaycan Kültür ve Dayanışma Derneği
Edirne Azerbaycan Evi Derneği
Çanakkale Azerbaycan Evi Derneği
Balıkesir Azerbaycan Kültür ve Dayanışma Derneği
Derince Azerbaycan Evi Derneği
İzmir Azerbaycan Kültür Evi ve Dayanışma Derneği
Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği
Anasayfaİletişim Site Haritası Atak Mail