Anasayfa Kurumsal Federasyon Azerbaycan Komisyonlar Galeri Derneklerimiz Linkler İletişim
Nevruz Bayramı İzmit'te Coşkulu Kutlandı.
22 Mart Cumartesi günü Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonuna bağlı Kocaeli Azerbaycan Evi Derneği baharın gelişini müjdeleyen Nevruz Bayramı’nı her yıl olduğu gibi bu yıl da kutladı. Seka Parkta bulunan Azerbaycan Kültür Evi’nde büyük bir coşku ve kalabalıkla kutlanan Nevruz Bayramı’na Protokol üyeleri, Dernek üyeleri ve Kocaeli Üniversitesinde eğitim alan Azerbaycanlı öğrenciler katıldılar.

 Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Bilal Dündar’ın ev sahipliğinde gerçekleşen kutlamaya, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Kocaeli Vali Yardımcısı Şükrü Çakır, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak, Ramada Plaza Otelinin sahibi Kemalettin Akkurt, Özel Konak Hastanesi Yönetim Kurulu üyesi Hüseyin Tanır, Eski Kültür ve Turizm İl Müdürü Adnan Zamburkan,  Gümrük ve Muhafaza Müdürü Mükerrem Hasözdemir, İl Genel Meclis Üyesi İbrahim Alp, Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Bayram Çolakoğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Nermin Tol, Kocaeli Muharip ve Gaziler Derneği Başkanı Yunus Coşkun, Karabağ Azatlık Teşkilatı Türkiye Temsilcisi Cafer Dal, Kocaeli Üniversitesinde eğitim alan Azerbaycanlı öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.

TADEF Genel Başkanı Bilal Dündar açıklamasında, Nevruz'un, toprağı, güneşi, bereketi, barışı, kardeşliği müjdelediğini ifade etti. Bu yılki Nevruz Bayramı'nın da inşallah dünya barışına katkı sağlayacağını ümit ettiğini belirten Dündar, Nevruz'da kin ve nefrete yer olmadığını kaydetti. Dündar, "Nevruzun diğer Türk Cumhuriyetlerinde olduğu gibi Azerbaycan’da da bir hafta kutlandığını" söyleyerek, herkesin Nevruz Bayramı'nı kutladı. 

Kutlamalara katılan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan ise "Baharın müjdecisi, bolluk ve bereketin simgesi, birlik ve beraberliğin sembolü olan Nevruz Bayramı'nda sizlerle bir arada olmaktan dolayı son derece mutluyum. Azerbaycan’a daha önce de gittiğini ve Sayın Dündar Bey ile de sıkı işbirliğimiz var. Bu vesile ile milletimizin Nevruz Bayramı'nı kutluyor, sevgi ve saygılar sunuyorum." dedi. 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak konuşmasında, ilimizin en etkin sivil toplum kuruluşlarından olan Kocaeli Azerbaycan Evi Derneğini böyle bir bayramda insanlarımızı tekrar bir araya getirdiği için teşekkür ediyor, diyerek tüm katılımcıların bayramını kutladı.

Kocaeli Vali Yardımcısı Şükrü Çakır ise geceye katılanların Nevruz Bayramını kutlayarak Azerbaycan ile ilgili yazdığı şiirini davetlilere okudu.

Azerbaycan müzikleri eşliğinde doyasıya eğlenen davetliler, geleneksel Nevruz ateşinden atlayıp, yumurta tokuşturdular.

Kocaeli Üniversitesinde eğitim alan Azerbaycanlı öğrenciler oynadıkları Azerbaycan Milli Danslarıyla izleyenlerinin beğenisini de topladı.

300 kişinin katıldığı Nevruz Bayamı kutlama gecesi geç saatlere kadar devam etti. 

Gece ile ilgili çekilen resimlere buradan baka bilirsiniz...

 
Eklenme Tarihi : 25.03.2014
Okunma Sayısı: 2182


Diğer Haberler
-geçmiş olsun
-DUYURU
-AK Parti İlçe Başkanının ziyareti
-DAVET
- AZERBAYCAN’IN BAYRAK GÜNÜ KUTLU OLSUN
-20 Yanvar
-DUYURU
-DİASPORADAN SORUMLU DEVLET BAKANLIĞINA
-dünya barış günü
-26 Şubat Gündemi
-açılış
-TBMM Ziyareti
-Bayramınız Kutlu Olsun
- Valeh Hacıyev ile röpörtaj
-Sakarya Üniversitesi’nde Ermeni Sorunu tartışıldı
-Tüm Haberler>>
Bağlı Derneklerimiz
KÖRFEZ AZERBAYCAN KÜLTÜR SPOR KLÜBÜ DERNEĞİ
ADANA AZERBAYCAN İŞ VE MESLEK SAHİBİ KADINLAR DERNEĞİ
ANTALYA AZERBAYCAN KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ
İstanbul-Türkiye Azerbaycan Dayanışma ve Kültür Derneği
Kars Azerbaycan Evi Derneği
Adana Azerbaycan Kültür ve Dayanışma Derneği
Edirne Azerbaycan Evi Derneği
Çanakkale Azerbaycan Evi Derneği
Balıkesir Azerbaycan Kültür ve Dayanışma Derneği
Derince Azerbaycan Evi Derneği
İzmir Azerbaycan Kültür Evi ve Dayanışma Derneği
Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği
Anasayfaİletişim Site Haritası Atak Mail