Anasayfa Kurumsal Federasyon Azerbaycan Komisyonlar Galeri Derneklerimiz Linkler ?leti?im
BİLAL DÜNDAR YENİDEN TADEF BAŞKANI…

 

Dernekler Federasyonunda (TADEF), 4. Büyük Olağan Kurultay’ı 26 Kasım 2016 tarihinde büyük bir Benim de Ankara yönetiminde bulunduğum ve 2006 yılında kurulan, Türkiye Azerbaycan katılımla ve başarıyla Kocaeli’nde gerçekleştirildi.  Kurucu başkan Bilal Dündar,  52 delegenin oy kullandığı seçimde 51 oyla yeniden federasyon başkan seçildi.  9 kişiden oluşan yönetimde Bilal Dündar, Yakup Bulut, Mülazım Pahsa, Cevahir Damar Ahmedova, Erdoğan Çeçen, Sefer Karakoyunlu, Tamer Karadağ, Canip Nuray, Volkan Aydemir seçildi. Görev alan yönetim kurulu üyelerine yeni görevlerinde başarılar dilerim.

      Aynı zamanda Azerbaycan Fahri Konsolosluğu kurulması ve bu göreve de TADEF Başkanı Bilal Dündar’ın getirilmesi için karar alındı.

 Şu bir gerçek ki;

Ülkeler birbirlerine çeşitli şekilde bağlanırlar…

Ekonomik yönden…

Kültürel yönden…

Askeri ilişkilerle…

Hükümetten hükümete…

Ve başka kanallarla…

Bunların dışında en önemlisi;

Halktan halka olan bağlılıktır.

Yani;

Gönülden gönle olan bağlardır.

Kardeş ülke olan Azerbaycan’la, tarihten gelen birçok kardeşlik bağlarımız vardır.

Bunların en önemlisi ve asla sarsılmayacak olanı kültürel bağlarımız ve gönül bağlarımızdır. Yirmi birinci asırda toplumdan topluma çağdaş gönül bağları ise; derneklerdir, sivil toplum örgütleridir.

Bu noktada sözünü etmek istediğim; kardeş Azerbaycan’la olan dernek bağlantılarımızla ilgili oluşumlardır. Bu oluşumlardan birisi de; benim de bir yazar olarak ve dede-baba kökü o topraklara dayanan birisi olarak; yönetimin de yer aldığım  “Ankara Azerbaycan Evi Derneğidir.”  Diğer Azerbaycan dernekleri gibi bu derneği de çok önemsediğimi ifade etmek istiyorum. Bu derneklerin kurulmasın da emeği ve katkısı olan; Başta Genel Başkanımız Sayın Bilal DÜNDAR olmak üzere herkese teşekkürlerimi sunarken; Başarılarının ve sürekliliğinin devamını temenni ederim.

Türkiye Azerbaycan Dernekler Federasyonu Başkanı Bilal Dündar’ın Türkiye-Azerbaycan arasındaki bağı güçlendirmek için çabalarını hayranlıkla ve takdirle izliyorum.  Bu çabaları; Atatürk’ün,  “Azerbaycan’ın sevinci sevincimiz, kederi kederimizdir.” Veciz sözleri ile çerçevesi çizilen ve Haydar Aliyev’in “Azerbaycan ile Türkiye bir millet iki devlettir.” Sözleri ile anlamını bulan çabalar olduğunu unutmamak gerekir.

Gerçek odur ki;

Türkiye halkı ile Azerbaycan halkı bir ağacın aynı kökten uzanan dallarıdır. Acılarımızın ve sevincimizin aynı olduğu gerçeğinden hareketle, Azerbayca’nın kaybedilen topraklarının geri alınması en büyük dileğimizdir. Türkiye Azerbaycan Dernekler Federasyonunun ve Genel başkanı Sayın Bilal DÜNDAR’ın da buna katkı sunacağı inancıyla;

Türkiye ve Azerbaycan dostlarını yürekten selamlıyorum

 
Eklenme Tarihi : 5.12.2016
Okunma Sayısı: 3864
 
Yazarın Diğer Köşe Yazıları
 
Arama
Köşe Yazarları
AZERBAYCAN'IN İLK PLATFORM ŞİRKETİ KURULDU
ELVİN ABBASOV
KAZIM KARABEKİR
Bilal Dündar
BİLAL DÜNDAR YENİDEN TADEF BAŞKANI…
Songül Dündar
Azerbaycan’ın bağımsızlığının 25. Yıl Kutl...
veysel kavrayan
Ba?l? Derneklerimiz
KÖRFEZ AZERBAYCAN KÜLTÜR SPOR KLÜBÜ DERNEĞİ
ADANA AZERBAYCAN İŞ VE MESLEK SAHİBİ KADINLAR DERNEĞİ
ANTALYA AZERBAYCAN KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ
İstanbul-Türkiye Azerbaycan Dayanışma ve Kültür Derneği
Kars Azerbaycan Evi Derneği
Adana Azerbaycan Kültür ve Dayanışma Derneği
Edirne Azerbaycan Evi Derneği
Çanakkale Azerbaycan Evi Derneği
Balıkesir Azerbaycan Kültür ve Dayanışma Derneği
Derince Azerbaycan Evi Derneği
İzmir Azerbaycan Kültür Evi ve Dayanışma Derneği
Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği
Anasayfa?leti?im Site Haritası Atak Mail
Tasarım & Hosting
Atak Domain